پیشگیری از زانو درد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

آرشیو مطالب

برچسب ها

 

راههای پیشگیری و درمان زانو درد 

ورزش و فعالیت بدنی

انجام ورزش باعث کاهش زانو درد می‌شود و کارایی زانو را افزایش می‌دهد. البته برای انتخاب ورزش مناسب باید با متخصص خود مشورت کنید.

تقویت عضلات ران

تحقیقات نشان داده است که ضعیف بودن عضلات ران موجب درد زانو می‌شود. هنگامی که این عضلات قدرت بیشتری داشته باشند، زانوها ثبات بیشتری پیدا می‌کنند و بهتر می‌توانند وزن را تحمل کنند. باید توجه داشت انجام ورزش‌های قدرتی نادرست نیز موجب افزایش زانو درد می‌شود. حرکاتی مانند اسکات و کشیدن پاها می‌تواند به قدرتمند شدن عضلات پا کمک کند.

تقویت عضلات لگن

افزایش قدرت عضلات لگن هم موجب کاهش زانو درد می‌شود. تحقیقات نشان میدهند که 12 هفته‌ انجام ورزش‌هایی بر روی عضلات لگن دو تا پنج بار در هفته‌ موجب کاهش درد و افزایش کیفیت زندگی می‌شود. کشیدن پاها از بغل و حرکت پل‌ از ورزشهایی هستند که به قدرتمند شدن لگن کمک می‌کنند.

 

انتخاب کفش مناسب

نوع کفش می‌تواند در کاهش زانو درد موثر باشد. کفی‌هایی که هلالی هستند می‌توانند تا حدودی زانو درد را کاهش دهند.

ورزش شنا

انجام ورزش‌هایی که در آب انجام می‌شوند برای سلامت زانو بسیار مفیدند. انجام ورزش‌های آبی به افزایش قدرت و چابکی بدن کمک می‌کند. انجام این ورزش‌ها سه بار در هفته‌ و به مدت شش هفته‌ در کاهش درد زانو بسیار موثر است.


نویسنده : بازدید : 35 تاريخ : دوشنبه 15 شهريور 1395 ساعت: 19:07
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها