پیشگیری از زانو درد

ساخت وبلاگ
چکیده :   راههای پیشگیری و درمان زانو درد  ورزش و فعالیت بدنی انجام ورزش باعث کاهش زانو درد می‌شود و کارایی... با عنوان : پیشگیری از زانو درد بخوانید :

 

راههای پیشگیری و درمان زانو درد 

ورزش و فعالیت بدنی

انجام ورزش باعث کاهش زانو درد می‌شود و کارایی زانو را افزایش می‌دهد. البته برای انتخاب ورزش مناسب باید با متخصص خود مشورت کنید.

تقویت عضلات ران

تحقیقات نشان داده است که ضعیف بودن عضلات ران موجب درد زانو می‌شود. هنگامی که این عضلات قدرت بیشتری داشته باشند، زانوها ثبات بیشتری پیدا می‌کنند و بهتر می‌توانند وزن را تحمل کنند. باید توجه داشت انجام ورزش‌های قدرتی نادرست نیز موجب افزایش زانو درد می‌شود. حرکاتی مانند اسکات و کشیدن پاها می‌تواند به قدرتمند شدن عضلات پا کمک کند.

تقویت عضلات لگن

افزایش قدرت عضلات لگن هم موجب کاهش زانو درد می‌شود. تحقیقات نشان میدهند که 12 هفته‌ انجام ورزش‌هایی بر روی عضلات لگن دو تا پنج بار در هفته‌ موجب کاهش درد و افزایش کیفیت زندگی می‌شود. کشیدن پاها از بغل و حرکت پل‌ از ورزشهایی هستند که به قدرتمند شدن لگن کمک می‌کنند.

 

انتخاب کفش مناسب

نوع کفش می‌تواند در کاهش زانو درد موثر باشد. کفی‌هایی که هلالی هستند می‌توانند تا حدودی زانو درد را کاهش دهند.

ورزش شنا

انجام ورزش‌هایی که در آب انجام می‌شوند برای سلامت زانو بسیار مفیدند. انجام ورزش‌های آبی به افزایش قدرت و چابکی بدن کمک می‌کند. انجام این ورزش‌ها سه بار در هفته‌ و به مدت شش هفته‌ در کاهش درد زانو بسیار موثر است.


پیشگیری از زانو درد,پيشگيري از زانو درد,ورزشهای پیشگیری از زانو درد,جلوگیری از زانو درد,راههای پیشگیری از زانو درد,پیشگیری زانو درد,برای جلوگیری از زانو درد,پیشگیری از دردهای زانو,راهای پیشگیری از زانو درد,برای پیشگیری از زانو درد,...
نویسنده : بازدید : 105 تاريخ : دوشنبه 15 شهريور 1395 ساعت: 19:07