عوامل بالا رفتن کلسترول

ساخت وبلاگ

 

عوامل بالا رفتن کلسترول

کلسترول یکی از انواع چربی های خون است. برخی کلسترول های خون مفید و برای بدن لازم و ضروری هستند و به ساخت سلول های سالم کمک می کنند، اما داشتن کلسترول بد خون تاثیر منفی روی سلامت قلب دارد و موجب بروز بیماری های قلبی می شود. کلسترول بالا سبب تجمع چربی در رگ های خونی شده و مانع از جریان مناسب خون می شود. 

تغذیه ی نامناسب

تغذیه ی سرشار از چربی های مضر خطر کلسترول خون بالا و بیماری های قلبی را افزایش دهد. چربی های ترانس موجود در غذاهای فست فودی و همچنین شیرینی جات و انواع کیک ها با بالا بردن کلسترول خون سلامتی قلب را تهدید میکنند.

برای کاهش کلسترول خون باید مصرف گوشت قرمز را کاهش داد و بجای آن از انواع ماهی ها که سرشار از اسیدهای چرب امگا3 هستند و برای سلامت قلب مفید هستند استفاده کرد.

چاقی

اضافه وزن و چاقی از عوامل اصلی ابتلا به کلسترول بالای خون است. اکثر افراد چاق به دلیل مصرف چربی زیاد و داشتن تغذیه ای نامناسب چاق شده اند. ورزش و افزایش تحرک به کاهش وزن و کلسترول خون کمک میکند.

استعمال دخانیات

دخانیات موجب کاهش میزان کلسترول خوب خون شده و به دیواره رگ های خونی آسیب می زند. با گذشت زمان نیز ترکیبات سمی موجود در دخانیات موجب افزایش خطر بروز لخته های خونی و تصلب شرائین میشود. ترک سیگار تاثیر مثبتی در کنترل میزان کلسترول خون دارد.

 

عوامل بالا رفتن کلسترول,عوامل بالا رفتن کلسترول خون,علت بالا رفتن کلسترول خون,دلایل بالا رفتن کلسترول,علل بالا رفتن کلسترول,علت بالا رفتن کلسترول بد,دلیل بالا رفتن کلسترول,دلیل بالا رفتن کلسترول خون,علت بالا رفتن کلسترول چیست,علت بالا رفتن كلسترول,...
نویسنده : بازدید : 25 تاريخ : پنجشنبه 11 شهريور 1395 ساعت: 23:43

close
تبلیغات در اینترنت