دلایل خستگی دائم

ساخت وبلاگ

 

دلایل خستگی دائم

کم خونی

کم خونی ناشی از کمبود گلبول‌های قرمزخون سبب خستگی میشود. کم خونی همچنین میتواند سبب احساس ضعف و تنگی نفس نیز بشود.

کم خونی می‌تواند به ‌علت کمبود آهن یا ویتامین، از دست دادن خون یا بیماری‌های مزمن مانند آرتریت روماتوئید، سرطان یا نارسایی کلیه رخ دهد.

بیماری تیروئید

غده تیروئید غده کوچکی در جلوی گردن است و هورمون‌هایی را ترشح می‌کند که سوخت و ساز بدن را کنترل می‌کنند. ترشح بیش از حد هورمون تیروئید (پرکاری تیروئید)، سوخت و ساز بدن را سرعت می‌بخشد. هورمون تیروئید خیلی کم کار (کم کاری تیروئید)، سوخت و ساز بدن را کند می‌کند. اگر هورمون‌های تیروئید بدرستی ترشح نشوند، حتی فعالیت‌های روزانه هم سبب خستگی شدید میشوند.

دیابت

افراد مبتلا به دیابت، اغلب با احساس خستگی و کمبود انرژی که از نشانه های مهم دیابت است روبرو میشوند.

سندرم خستگی مزمن

این وضعیت پریشان کننده و باعث خستگی شدید می‌شود که به سرعت رخ میدهد. افرادی که از CFS رنج می‌برند، پس از انجام فعالیت‌های عادی روزانه احساس خستگی شدیدی دارند و به‌راحتی با فعالیت‌های جزئی خسته می‌شوند.

اختلال خواب

اختلالات خواب مانند آپنه تنفسی (وقفه کوتاهی در تنفس در طی خواب) سبب میشوند پس از بیداری احساس گیجی و خستگی وجود داشته باشد.

افسردگی

افسردگی و احساس غم و اندوه سبب کاهش قدرت و احساس خستگی و بیحالی میشود. افسردگی می‌تواند باعث کاهش انرژی، تغییرات در الگوهای خواب و غذا خوردن، مشکلات حافظه و تمرکز و احساس ناامیدی، بی ارزشی و منفی نگری توام شود.

آرتریت روماتوئید

آرتریت روماتوئید سبب حمله سیستم ایمنی به سلولها و بافتهای خودی میشود، در نتیجه گاهی اوقات آسیب غیر قابل جبرانی به استخوان و غضروف وارد می‌سازد که میتواند سبب خستگی و ضعف شود.

 

منابع

beytoote.com

http://physiotherapy-tehran.blogfa.com

 

دلایل خستگی دائمی,دلایل خستگی دائم,علت خستگی دائمی,علت خستگی دائمی بدن,علت خستگی دائم,دلیل خستگی دائمی,دلیل خستگی دائم,علت خستگی دائم بدن,...
نویسنده : بازدید : 27 تاريخ : پنجشنبه 11 شهريور 1395 ساعت: 23:43

close
تبلیغات در اینترنت