اخبار پزشکی

ساخت وبلاگ

اعتراض هزاران دانشجوی پیراپزشکی به مصوبه وزارت‌ بهداشت

ماجرا از جایی شروع شد که علی‌رغم وعده‌های داده شده مبنی بر تثبیت ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال جاری، اما اضافه شدن ظرفیت برخی رشته‌ها و همچنین پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی باعث نگرانی برخی از دانشجویان شده است. 

جالب‌ اینکه سهم زیادی از پذیرفته‌شدگان دوره کاردانی بدون آزمون در سال جاری (95) رشته‌های بهداشتی از جمله بهداشت عمومی مبارزه با بیماری با پذیرش 155 نفر، بهداشت عمومی و خانواده با پذیرش 130 نفر بعد از رشته تکنسین سلامت دهان هستند.

به همین علت جمعی از دانشجویان در نامه‌ای به وزیر بهداشت اعتراض و نگرانی خود را نسبت به پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی بدون کنکور، ابراز کردند که در بخشی از این نامه آمده است:

در زمانی که لیست‌های هزاران نفری فارغ‌ التحصیلان جویای کار بر روی میز مسئولان بهداشتی قرار دارد و کاردانان و کارشناسان بهداشت از تمام مناطق آماده خدمت بهداشتی به مناطق محروم با هر شرایطی بودند، متاسفانه تصمیم جذب دانشجوی کاردانی بهداشت آن هم بدون کنکور و رتبه علمی، موجی از نارضایتی را در جامعه دانشگاهی و صنفی فرهیخته بهداشت ایجاد کرد. متاسفانه با وجود تمام پیگیری‌های کشوری، نه تنها هیچ پاسخ مثبتی به مطالبات داده نشد، بلکه برای همیشه این روال جذب دانشجو با ارائه تعهد خدمت چند ساله در سیستم آموزشی سازمان سنجش ثبت شد. انتظار می‌رود؛ در جهت تقویت جایگاه تخصصی و علمی متخصصین بهداشت سراسر کشور، برای همیشه جلوی این شیوه به کارگیری نیروی بهداشتی را بگیرید و به فکر اشتغال هزاران جویای کار بهداشتی باشید که دست شما را برای خدمت به سیستم سلامت می فشارند.

 

منبع

salamatnews.com

 

اخبار پزشکی,اخبار پزشکی جدید,اخبار پزشکی زنان,اخبار پزشکی بهداشتی,اخبار پزشکی جهان,اخبار پزشکی جالب,اخبار پزشکی به زبان انگلیسی,اخبار پزشکی و سلامت روز,اخبار پزشکی سلامتی,اخبار پزشکی و علمی,...
نویسنده : بازدید : 23 تاريخ : پنجشنبه 11 شهريور 1395 ساعت: 23:43

close
تبلیغات در اینترنت